www.koroh.ir _____________________ دوستان عزیز! سلام این وبلاگ بمنظور آشنایی شما با روستای ییلاقی و سرسبز کره ایجاد شده است. انتظار می رود با ارسال مطالب ارزشمندتان ما را در مسیر پربارتر ساختن محتوای آن یاری فرمایید منتظر نظرات، پیشنهادات و انتقادات سازنده شما هستیم . شما میتوانید مطالب خود رااز طریق پست الکترونیک koroh@chmail.ir ارسال فرمایید. با تشکر ..... و - زراعتکار _______________________ tag:http://koroh89.mihanblog.com 2019-11-15T06:56:32+01:00 mihanblog.com بارندگی های آخر بهمن 95 2017-02-21T20:37:04+01:00 2017-02-21T20:37:04+01:00 tag:http://koroh89.mihanblog.com/post/124 و - زراعتکار خوشبختانه آواخر بهمن ماه امسال بارندگیهای خوبی شد که کشاورزان را بیشتر از همه خوشحال کرد.تصاویر ذیل در سوم اسفند ماه 1395 از سد تگونود و سد قدیم کره تهیه و ارسال شده است(با تشکر از آقایان محمدرضا و علی اکبر زراعتکار جهت ارسال تصاویر)***************************************************************** خوشبختانه آواخر بهمن ماه امسال بارندگیهای خوبی شد که کشاورزان را بیشتر از همه خوشحال کرد.
تصاویر ذیل در سوم اسفند ماه 1395 از سد تگونود و سد قدیم کره تهیه و ارسال شده است
(با تشکر از آقایان محمدرضا و علی اکبر زراعتکار جهت ارسال تصاویر)

*****************************************************************
]]>
حال و هوای زمستانی کره در بهمن ماه 2017-01-26T17:46:46+01:00 2017-01-26T17:46:46+01:00 tag:http://koroh89.mihanblog.com/post/123 و - زراعتکار دوم بهمن ماه 95 و بارش برف در روستای کرهبا تشکر از آقایان مجید پردل و علی اکبر زراعتکار که این تصاویر زیبا را برایمان ارسال کرده اند.امیدواریم امسال بارش رحمت الهی بیش از پیش باعث خوشحالی مردم عزیز بخصوص کشاورزان پرتلاش و زحمتکش گردد.********************************************************* دوم بهمن ماه 95 و بارش برف در روستای کره

با تشکر از آقایان مجید پردل و علی اکبر زراعتکار که این تصاویر زیبا را برایمان ارسال کرده اند.
امیدواریم امسال بارش رحمت الهی بیش از پیش باعث خوشحالی مردم عزیز
بخصوص کشاورزان پرتلاش و زحمتکش گردد.*********************************************************

]]>
عملیات توسعه مخزن سد روستای کره 2016-02-01T18:16:37+01:00 2016-02-01T18:16:37+01:00 tag:http://koroh89.mihanblog.com/post/122 و - زراعتکار به همت اهالی و مالکین روستای کره، در اواخر دیماه امسال، عملیات خاک برداری بستر و حاشیه های سد روستا با هدف افزایش فضای مخزن سد انجام شد. در این عملیات که طی مدت 10 روز و با صرف 61 ساعت کار توسط یک دستگاه بیل مکانیکی و 3 دستگاه کامیون انجام شد، 540 کامیون خاک از کف و دیواره های خلفی جانبی سد تخلیه  شد تا بدین ترتیب حجم قابل توجهی به فضای سد افزوده شود. در این عملیات (همانطور که در تصاویر مشاهده میشود) برای اولین بار، گود برداری کف سد در حجم قابل ملاحظه ای انجام شد. هزینه این عملیات 1
به همت اهالی و مالکین روستای کره، در اواخر دیماه امسال، عملیات خاک برداری بستر و حاشیه های سد روستا با هدف افزایش فضای مخزن سد انجام شد. در این عملیات که طی مدت 10 روز و با صرف 61 ساعت کار توسط یک دستگاه بیل مکانیکی و 3 دستگاه کامیون انجام شد، 540 کامیون خاک از کف و دیواره های خلفی جانبی سد تخلیه  شد تا بدین ترتیب حجم قابل توجهی به فضای سد افزوده شود. در این عملیات (همانطور که در تصاویر مشاهده میشود) برای اولین بار، گود برداری کف سد در حجم قابل ملاحظه ای انجام شد. هزینه این عملیات 105 میلیون ریال بوده که از محل خودیاری مردم تامین شده است

در اینجا چند تصویر از مراحل عملیات توسعه فضای مخزن سد کره را مشاهده می کنید.

]]>
آنفلوآنزا چیست؟ 2016-01-01T03:33:34+01:00 2016-01-01T03:33:34+01:00 tag:http://koroh89.mihanblog.com/post/121 و - زراعتکار آنفلوآنزا چیست؟ آنفلوآنزا تقریباً شبیه به سرماخوردگی می باشد، اما علائم آن شدیدتر است. ویروس آنفلوآنزا در اواخر پاییز تا اوایل بهار زیادتر است. ویروس‌ها انواع مختلفی دارند و بوسیله قطرات دهان و یا بینی پخش می شوند. اگر شخص مبتلا به آنفلوآنزا،  عطسه یاسرفه کند، ویروس در هوا پخش می‌شوند.جالب است بدانید افراد زیادی هرسال به این ویروس آلوده شده و آنفلوآنزا می گیرند و پس از گذشت دوره بیماری خوب می شوند اما خودشان خبر ندارند چون آن را با یک سرماخوردگی ساده اشتباه گرفته اند. شاید شم

آنفلوآنزا چیست؟

آنفلوآنزا تقریباً شبیه به سرماخوردگی می باشد، اما علائم آن شدیدتر است. ویروس آنفلوآنزا در اواخر پاییز تا اوایل بهار زیادتر است. ویروس‌ها انواع مختلفی دارند و بوسیله قطرات دهان و یا بینی پخش می شوند. اگر شخص مبتلا به آنفلوآنزا،  عطسه یاسرفه کند، ویروس در هوا پخش می‌شوند.

جالب است بدانید افراد زیادی هرسال به این ویروس آلوده شده و آنفلوآنزا می گیرند و پس از گذشت دوره بیماری خوب می شوند اما خودشان خبر ندارند چون آن را با یک سرماخوردگی ساده اشتباه گرفته اند. شاید شما هم جزو این افراد بوده باشید. پس نباید از ابتلاء به این بیماری وحشت داشت!!


علائم آنفلوآنزا، عبارت است از تب، سردرد ، درد شدید بدن، احساس خستگی، گرفتگی صدا و علائم شبیه سرماخوردگی. افرادی که دچار آنفلوآنزا شده اند، غالبا نمی توانند فعالیت های روزمره خود را انجام بدهند.


اگر به آنفلوآنزا مبتلا شدیم چکار کنیم؟

آنتی بیوتیک برای درمان این بیماری مفید نیست مگر اینکه عارضه دیگری ایجاد شده باشد یا بیماری زمینه ای وجود داشته باشد که تشخیص آن با پزشک است.

تزریق واکسن آنفلوآنزا و مصرف برخی داروها برای کوتاه کردن مدت بیماری خوب است البته به شرط اینکه واکسن به موقع زده شود. حداقل سه هفته زمان لازم است که واکسن بتواند سطح ایمنی مناسب ایجاد کند لذا بهتر است واکسن در همان ابتدای فصل پاییز تزریق شود.

باید توجه داشت که همه افراد نیاز به واکسن ندارند چون این بیماری برای همه خطرناک نیست. افرادی که بیماری زمینه ای دارند با مشورت پزشک می توانند واکسن بزنند. تزریق واکسن بدون دلیل اشتباه دیگری است که نباید مرتکب شد.

استفاده از ماسک برای پیگیری از این بیماری توصیه نمی‌شود البته کسانی که در مواجهه اجتناب ناپذیر با فرد بیمار هستند بهتر است از ماسکهای مخصوص استفاده کنند. همچنین افراد بیمار بهتر است برای جلوگیری از پراکنده کردن ویروس از ماسک استفاده کنند و بخصوص هنگام عطسه و سرفه جلوی دهان خود را با دستمال بگیرند. دستمال آلوده به ترشحات عطسه و سرفه را نباید هرجایی انداخت چون باعث ابتلای دیگران می شود.

آنفلوآنزا بیماری مسری می باشد و از تماس ( دست دادن و روبوسی کردن) با افراد باید دوری کرد. برای بهبود این بیماری باید مایعات زیادی نوشید؛ خوب خوابید؛ غذاهای سالم خورد و از مصرف خودسرانه دارو بخصوص آنتی بیوتیکها (و به اصطلاح محلی، خشک کننده ها) و همچنین مصرف سیگار خودداری نمود.

 

توجه داشته باشید که با رعایت نکات بسیار راحت و کم هزینه می‌توانید خودتان از ابتلاء به این بیماری مصون بمانید و از ابتلاء دیگران به این بیماری هم پیشگیری کنید.

]]>